03.09.2019 - Antalya Mobilya Rehberi™ - www.AntalyaMobilyaRehberi.com.tr

Rötuş Kalemi İşe Yarıyor mu ?

Rötuş Kalemi İşe Yarıyor mu ?

Mobilya Rötüş Kalemi Çizik Gidericiler İşe Yarıyor Mu?

Evde kullandığımız mobilyalarda ister istemez çizikler oluşabiliyor. Her ne kadar bu konuda çok dikkatli davranmaya özen gösterseniz de elinizde olmayan sebeplerden bu gibi durumların yaşanması halinde çizikleri giderebileceği iddia edilen bazı yöntemler mevcut.

Peki, mobilya çiziklerini onardığı iddia edilen yöntemler işe yarıyor mu?

Çizilen ve darbe alan mobilyalar içinde nalbur ve mobilya mağazalarında bulunda rötüş kalemleri bulunuyor.

Yüzeysel Çizikler : Eğer ki söz konusu yüzeysel çiziklerse bunları gidermek son derece basit. Bu noktada kullanmanız gereken ürün mobilya rötuş kalemleri olacak. Mobilyanızın renginde bir rötuş kalemini temin ederek, çiziğin üzerine çok fazla bastırmadan uygulamak gerekiyor. Devamında ise bez yardımıyla yumuşak hareketlerle çiziğin üzerindeki fazlalıkları almalısınız.

Derin Çizikler : Söz konusu nispeten derin çizikler olduğunda rötuş kalemi işinize yaramayacaktır. Bu gibi durumlar yapmanız gereken şey ahşap dolgu kalemlerini kullanmak olmalı. Bu üründe de ilk olarak çiziğin bulunduğu mobilyanın renginde bir dolgu kalemi bulmalısınız. Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz bu kalemlerde renk çeşitliliği de son derece fazla. Sonrasında kalemi çiziğin üzerine uygulayacak ve gene bez yardımıyla sileceksiniz.

Çatlaklar : Bir mobilyanın tamirinde en büyük problem derin çatlakların oluşması durumudur. Bu tarz bir şeyler karşı karşıyaysanız ne rötuş kalemi ne de dolgu kalemi işinize yaramayacak. Böyle bir durumda ahşap dolgu tamir macunu kullanmanız gerekiyor. Bu macunu çatlağın üzerine kademe kademe sürmeniz gerek. İlk katı sürüp kurumasını beklemeli, sonrasında ikinci katı atmalısınız. Bu şekilde çatlak dolana kadar dolgu tamir macununu uygulamalısınız. İşlem bitip, macun kuruduktan sonra ise ince bir zımpara yardımıyla bölgeyi düzleştirmenizde fayda var. Bu işlemden önce de mobilya renginde bir dolgu macunu bulmanız gerektiğini unutmamalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ